info@epoform.com +90 224 453 2788

Hakkımızda

Ne yapabiliriz düşüncesi ile yola çıktığımız 2016 yılında çalıştığımız üniversite bünyesinde multidisipliner çalışma ortamı yakalanmış ve özellikle savunma sanayinde kullanılan kompozit malzemeler üzerine çalışmaların yoğunlaşması gerektiği inancı bizlerde hasıl olmuştur.

Bir süre sonra, yıllarca üretim sektöründe olan dış ticaret yetkinliği ile bünyesindeki firmalar üzerinden çeşitli ülkelere ithalat ve ihracat yapan firma ortağı ile yollar kesişmiştir. Bu bağlam da üniversite hocalarından ve özel sektör ayağından oluşan bir ekip ile yola devam edilmiştir.

Yaklaşık 5 yıldır devam eden literatür araştırması ve laboratuvar çalışma sürecinde işin mutfağından yetişilmiştir. Bu süre zarfında birçok endüstriyel ürünün laboratuvar ortamında sentezi karekterizasyonu ve üretim teknolojisi elde edilmiştir. Firmamız kurumsal kimliğine ise bundan çok daha sonra 2020 yılında kavuşmuş olup Uludağ teknoloji geliştime bölgesi bünyesinde kurulmuştur.

Bu aşamadan sonra pilot üretim tesisi kurulmuş burada belirlenen ürünlerin üretimleri ayrıca gerçekleştirilmiştir. Halihazırda firmamız bünyesinde epoksi ve türevleri ile ilgili bir çok endüstriyel ürün üretimi ve Ar-ge çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.